Základné informácie o psíkovi:

Meno: Rio
Pohlavie: pes
Vek: 10 rokov

08.06.2017 Rio (10 rokov, 11 kg) so smutným osudom hľadá milovníkov foxteriérov.

Zadredovaný až hrôza, zanedbaný, postrelený, so zlomenou nohou a na ohromnej reťazi – to bol Riov život ešte pred týždňom.
Dnes je Rio v láskavej dočaske a zažíva divy, ktoré doteraz nevidel. Samozrejme potrebuje čas, aby spracoval všetko nové, ale už teraz vieme, že je k ľuďom aj deťom veľmi milý, v byte sa nevyšpiní, nie je hlučný, doteraz nič nezničil.
Pre zlomenú labku musí mať do polovice júla pokojový režim (venčenie iba na vôdzke, žiadne vyčerpávajúce túry, len krátke vychádzky), ktorý znáša zatiaľ celkom dobre aj napriek tomu, že by najradšej skákal ako gumkáč, lietal ako víchor a dobiehal všetko, čo mu doteraz bolo upierané. Čas rekonvalescencie možno využiť na učenie povelov a socializáciu.
Rio je ľahko vzrušiteľný, prudký, nebol socializovaný, takže nevie, ako sa má správať, keď stretne iného štvornožca. S omnoho väčšou vyrovnanou sučkou však vychádza veľmi dobre (pud sebazáchovy mu teda nechýba 🙂

Pre Ria hľadáme dočasku alebo domov bez psíkov a iných zvierat (ako správny kríženec foxteriéra naháňa všetko, čo sa hýbe – mačky, operence, zajace…), u ľudí, ktorí majú skúsenosti so svojhlavými psíkmi, ktorí sú vytrvalí a majú trpezlivosť na to, aby sa s láskou, avšak nekompromisne a dôsledne presadili – Rio napokon rád poslúchne 🙂