Základné informácie o psíkovy:

Pohlavie: sučka
Vek: 2mesiace

18.03.2013 Spíš tíško, už Ťa nič nebolí, za dúhový most vzali Ťa štvornohí anjeli. V psom nebíčku šanti sa, hraj, bezstarostný život si užívaj. Chýbaš nám, budeme spomínať, v našom srdci miestečko vždy budeš mať. R.I.P. Aylinka.

17.03.2013 Ailynka absolvovala všetky možné vyšetrenia na veterinárnom kardiologickom seminári. Žiaľ, výsledky nie sú dobré – potvrdilo sa to, čo sme už vedeli, zväčšenie srdiečka, ale čo je ešte horšie, odborníci sa zhodli, že také obrovské srdiečko ako má ona v jej veku ešte nevideli. Prognózy sú zlé,vlastne žiadne.. 🙁 Šteniatka v takomto veku sa nedajú ani operovať ani inak liečiť. Odporúčanie jediné: dopriať jej krásny život a po nástupe prvých príznakov uspinkať. 🙁 Príznaky sú desivé, dýchavičnosť, dusenie, nezastaviteľné kašľanie, vykašľávanie a zvracanie krvi.. Pri každom záchvate môže dôjsť až k smrti udusením :(((. Žiaľ, dnes v noci Ailynka dostala svoj prvý záchvat dusenia. Neviete si predstaviť tú bezmocnosť, keď nemôžte nič spraviť pre jej záchranu… Bolo to strašné, ja vydesená, ona vydesená. :((( Potom zaspala a dnes je celá zúbožená.. Sme v konzultácii s kardioveterinárkou čo ďalej.

20.02.2013 Vzhľadom na veľmi vážne ochorenie Aylinky, sa naša dočasná opatrovníčka rozhodla, že si ju nechá a bude sa snažiť urobiť jej čo najkrajší život, až kým bude na tomto svete. Ďakujeme Majdi.

17.02.2013 Tejto krásnej, nežnej, cca 2 mes. psej slečne sme pred pár dňami zháňali prevoz z karantény do dočasky. Už keď sme ju preberali, niečo sa nám nezdalo. Jej srdiečko bilo nejako zvláštne. Akoby prehltla hrkálku. Hneď na druhý deň sme zašli k veterinárke. Žiaľ, diagnóza bola oveľa horšia ako sme predpokladali. Vrodená vývojová vada srdiečka. Pravá komora niekoľkonásobne väčšia ako normál, ľavá – naopak – úplne zakrpatená. Diagnóza, s ktorou sa psíky nedožívajú dospelosti. Akonáhle ich telo začne rýchlejšie rásť, srdiečko prestane stíhať a….nastáva koniec. Jediné, čo môžeme urobiť je dopriať jej krásne detsvo. Ostáva v dočaske u našej členky, ktorá bude robiť všetko pre to, aby mala malá Ailyn, ako sme ju nazvali, to najkrajšie detstvo a nikdy netrpela. Čakáme ešte čo povedia špecialisti kardiológovia na kompletnom vyšetrení 3. marca, aké sú prognózy do budúcna. Dovtedy sa budeme snažiť malej dať všetko čo potrebuje k šťastnému detstvu. Prosím, posielajte jej silu a držte palce a labky, nech má pred sebou ešte dosť času, aby si stihla užiť svet. Ďakujeme 🙁 Postupne budeme pridávať nové info aj foto.

Fotky

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/108818682678131875719/albumid/5846412339317683633?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]