Základné informácie o psíkovi:

Pohlavie: pes

28.12.2010 Body svoj boj o život dnes večer prehral. Ostal len smútok a žiaľ v našich srdciach, ktorý sa bude dlho vytrácať. Body srdiečko, teraz už si tam kde ťa nič nebolí, opäť máš 4 nôžky a beháš po lúke s ostatnými, ktorí nás opustili. Raz sa k vám znovu pridáme a vynahradíme si to, čo sme na tomto nespravodlivom svete nestihli. Nikdy, naozaj nikdy na teba nezabudneme. Tak strašne nám chýbaš 🙁 Tak strašne to bolí 🙁

Boli sme s ním do poslednej chvíle, žiaľ prasknutá cieva spôsobila silné krvácanie, ktoré nešlo zastaviť. Keď bolo najhoršie a posledná nádej sa vytratila, ukončili sme jeho trápenie. Tuto komplikáciu nikto nečakal. Osem dní bojoval a bojoval odhodlane, tak veľmi si zaslúžil žiť.

Spi sladko náš bojovnik, tvoj pohľad mi ostane navždy zarytý v pamäti, tvoja sila aj v tom najhoršom mi navždy bude pripomínať, že treba bojovať!!! Náš milovaný Body, ostalo tu po tebe obrovské prázdno 🙁

28.12.2010 Bodymu dnes ráno praskla cieva. Skoro vykrvácal, ale naštastie sa to lekárom podarilo zastaviť. Body dostal aj transfúziu krvi od fenky Ešli zo Slobody zvierat v BA-veľmi pekne ĎAKUJEME.

27.12.2010 Dnes sa Body prvý krát tešil, veľmi nás potešil keď sme ho prišli pozrieť.

25.12.2010 Body bol dnes veľmi smutný. Ani sa moc nechcel venčiť. Rana hnisá, musí sa neustále prečisťovať :-(( Snáď zabojuje.

24.12.2010 Dnes mi náladu zdvihla jediná vec. Náš Body-hrdina, si pekne cupká po
3 nôžkach 🙂 Báli sme sa, že to bude trvať dlhšie kým si zvykne a že bude trucovať, ale on je bojovník a hrdina a tak už aj trochu pobehol. Stále však nemá vyhraté 🙁

23.12.2010 Bodymu dnes musela byť amputovaná nôžka :-(( Nakoľko sa nôžka veľmi odkrvila kôli vážnemu zraneniu, tkanivo začalo odumierať. Body je však v mojich očiach stále rovnako krásny, milý, zlatý a má rovnako smutný pohľad ako predtým. Pre mňa sa nič nezmenilo a dúfam, že raz nájde majiteľa, ktorý sa na jeho hendikep bude pozerať rovnakými očami. Je to totiž stále ten istý psík ako pred zákrokom, psík, ktorý si zaslúži žiť! Jeho šance na život sú však len 50%. Pokiaľ zabojuje a tkanivo nebude ďalej odumierať, môže žiť. Už vymýšľame protézu, s ktoru by sa mu ľahšie zvykalo na jeho hendikep.
Bolesti nemá, lebo je pod silnými sedatívami. Drží sa veľmi statočne.

21.12.2010 Bodyho stav je stále neistý. Boli sme ho pozrieť. Je zlatý aj zdvihol hlavičku a papal mi zruky. Je trošku v strese z toho čo sa deje, ale lieky robia svoje, takže je utlmený. Teraz sú pre Bodyho rozhodujúce nasledovné 3 dni. Dnes Bodyho natáčali, zajtra by mala byť o jeho smutnom prípade reportáž na Markíze vo večerných správach.
STÁLE VŠAK PRE BODYHO NEMÁME DOČASNÚ OPATERU.

20.12.2010 Večer: Teraz sme sa vrátili z kliniky.
Body je na tom veľmi zle. Rana vošla zo zadu a rozdrvila stehennú kosť na kašu. Tlak a úlomky kostí doslova vytrhli psíkovi bok a spôsobili dve hlboké, tržné rany. Z rán viselo potrhané svalstvo. Zošitie rán trvalo niečo cez 4 hodiny. Nakoľko je stehenná kosť roztrieštená, Bodymu hrozí amputácia ľavej zadnej nohy. Ďalšia vec, ktorá nás trápi je, že rany môžu začať hnisať nakoľko boli naozaj v hroznom stave. Ak k tomu dôjde, Body bude musiet byť uspatý.
Dakujem p. doktorovi Dzivému a doktorovi Kučerovi, ktorí sa ešte stále snažia urobiť čo sa dá.
Ak si kladiete otázku prečo sme psíka v takomto stave nedali uspať. Odpoveď je jednoduchá. Tento pík chce žiť. Hlásený nám bol niečo po 16:00 a kým sme sa v zápche prepracovali z BA do Jelky, ubehlo 2 a pol hodiny. Nevieme ako dlho v tomto stave pobehoval lesom a keď sme po neho prišli ešte sa zo strachu pred nami snažil utiecť. Bojoval o svoj život a my mu chceme dať šancu na to, čo si tak veľmi cení.
Po prihováraní si Body sadol a počkal kým som k nemu prišla. Asi vedel, že mu chceme pomôcť.

20.12.2010 Prosím pomôžte. V Jelke sa našiel rozstrieľaný psík väčšieho vzrastu. Chystáme sa pre neho, ale nemáme pre neho DO na zotavenie. Do zajtra pravdepodobne pobudne na klinike, ale nevieme kam s nim potom.

Fotky

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/108818682678131875719/albumid/5553217975141784417?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

ĎALŠIE FOTO, IBA PRE SILNÉ POVAHY.