Základné informácie o psíkovi:

Meno: Dagos
Pohlavie: pes
Vek: 2 roky


31.03.2017 Dagos našiel nový domov.
10.01.2017 Dagos je cca 2 -3 ročný vlkosivý mix nemeckého ovčiaka, pri príchode k nám nevyzeral práve najlepšie – lysiny na koži, opelíchaný ožužlaný chvost, ktorý si vystresovaný psík neustále držal v papuľke a vyhrýzal. Po pár dňoch a podnetoch už na ňom bolo vidieť zmeny k lepšiemu. Dagos má priateľskú povahu, vychádza s fenkami aj nekonfliktnými psami, výborne postráži, ostane bez problémov sám na dvore, nebude sa tlačiť do bránky, akurát pri návrate vás od radosti poskáče (pracujeme na odučení). Je to vďačný, nenáročný psík, na ktorom predchádzajúci život zanechal stopy, zmeny ho veľmi stresujú, prejavuje sa to naháňaním a žužlaním chvosta, okusovanim búdy či stromčekov na dvore, tento zlozvyk sa nám zatial nepodarilo odstrániť. Hľadáme mu trpezlivých majiteľov, ktorí chcú pomôcť psíkovi, ktorý to v živote nemal ľahké, on im za odmenu bude oddane strážiť dom. Nie je vhodný na stráženie firemných objektov, len ako rodinný pes. Dagos na svoju rodinu čaká v domácom depozite neďaleko BA, je veterinárne ošetrený, čipovaný, bude kastrovaný.

18.05.2016 Pre väčšinu ľudí a aj psov je pobyt v KS stresujúci až traumatizujúci, ale predstavte si, ako asi musel žiť psík, pre ktorého je nehostinný betónový koterec, pár hračiek, pravidelná strava a každodenné venčenie raj na zemi – to najlepšie, čo doteraz zažil. Pri príchode k nám Dagos nevyzeral práve najlepšie – lysiny na koži, opelíchaný ožužlaný chvost, ktorý si vystresovaný psík neustále držall v papuľke a vyhrýzal. Môžeme sa iba domnievať, že psík žil doteraz na minimálnom priestore a buď s ním, alebo kolo neho sa diali veci, ktoré v ňom vyvolávali nekonečný stres, strach a beznádej. Po niekoľkých jednoduchých podnetoch a pár dňoch v našom „raji na zemi“ sa jeho stav postupne zlepšuje a my by sme mu chceli dopriať úplnú rehabilitáciu v láskavých rukách. Ak máte priestor v srdci a pri dome pre tohto perspektívneho mladého fešáka, ak sa chcete stať jeho záchrancom a zachrániť mu život, neváhajte a napíšte nám.

DAGOS – ein prächtiger etwa 2-3 Jahre alter Schäfermix, zur Zeit (bis Ende März) auf einer Pflegestelle in der Nähe von Bratislava (Slowakei).
Wir suchen nun für diesen nicht unbedingt einfachen Hund dringend eine Endstelle. Dagos ist eine richtige Schmusebacke, mit Artgenossen sehr gut verträglich, gut leinenführig, stubenrein, dabei ein toller Wachhund.
Leider leidet der Hübsche am abnormalem repetitivem Verhalten (freiselt und kaut an seiner Rute, wenn ihn etwas aus der Fassung bringt – das können auch vom Himmel fallende Schneeflocken sein…), daher sollen seine Leute jede Menge Geduld, umsichtiges Verhalten und einen Hundetrainer mit ARV-Erfahrung mitbringen. Im Idealfall sollte Dagos als ein Zweithund in die Familie, ist jedoch keine Bedingung. Bedingung ist jedoch, dass er stets in der Nähe von seinen Leuten lebt, denn wenn er allein bleibt, demoliert er seine Umgebung und kann mit dem Kreiseln und Herumkauen beginnen.
Er verhält sich brav im Auto, beim TA, im Einkaufszentrum, im Haus – solange sein Mensch in der Nähe ist.
Dag ist kein hoffnungsloser Fall, das hat er bereits beweisen, er hat sich in den letzten Monaten prächtig entwickelt und riesige Fortschritte gemat, dennoch hat er noch einige Baustellen und muss leider weiterziehen.
Er ist gesundheitlich top fit, kastriert, gechippt, geimpft und auf der Suche nach Verständnis und einem seinen Ansprüchen gerechten Zuhause.

Fotky

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/108818682678131875719/albumid/6290893452794374257?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]