Základné informácie o psíkovi:
Meno: Flóra
Pohlavie: sučka
Vek: 1,5 roka
Váha: 22 kg

25.11.2021 Na Flóru, osudom stíhanu zničenú a mladučkú sučku s dokonalou povahou, sa po dlhom čakaní usmialo štasťie, dostala sa do dokonalej rodiny, ktorú má iba pre seba <3 Opäť sa nám potvrdilo, že na dobre sa oplatí počkať 🙂 01.07.2021 Dobrá, statočná Flora dnes absolvovala operáciu trieštivej zlomeniny ľavej zadnej nôžky a niekoľko týždňov sa bude zotavovať. Momentálne preto nie je uvoľnená na adopciu.
13.05.2021 Flora prešla počas posledných dvoch mesiacov neuveriteľne dlhú cestu – nielen z osady Trhovište na východe do Bratislavy, ale najmä prešla vonkajšou a vnútornou premenou, keď sa z telom a duchom zničenej sučky začala stávať skvelá a spoľahlivá spoločníčka, ktorá má ambície stať sa kráľovnou krásy…kráľovnou statočnosti sa stala už dávno.
Stredne veľká Flora bude po doliečení ideálnym stredne veľkým psíkom (nie je primalá, ani priveľká, tak akurát), môže do rodiny s inými psíkmi, s mačičkami, s vychovanými deťmi. Hygienické návyky si osvojila ľavou zadnou, vie doma zostať sama, neničí, nie je hlučná, je dobrá a vďačná za bezpečie, pokoj a pohodlie. Zatiaľ je čipovaná, ošetrená proti parazitom, pracuje na zlepšení celkového stavu, čoskoro ju bude čakať kastrácia. Flora bude uvoľnená na adopciu po absolvovaní nevyhnutných úkonov, predpokladáme, že by to mohlo byť už koncom mája. Stretávať ju môžete v bratislavskom Starom meste.
11.03.2021 Maminku Flóru zachránili aj s jej šteniatkom Kubíkom z osady Trhovište dievčatá z útulku Michalovce spolu s Kristínou Kovešovou. Ako je to v osadách bežné, ostatné šteniatka neprežili 🙁 Statočná mamina bola neskutočne vychudnutá, aj teraz jej trčia všetky kosti, okrem toho má vylámané zuby, predpokladáme, že sa snažila vykúsať si cestu na slobodu zo šopy. Mala aj veľkú ranu na brušku, ktorá si vyžiadala šitie a kožné ochorenie demodikóza. Flóra je napriek hrôzam, ktoré prežila pokojná a poslušná fenka. Potrvá nejaký čas, kým ju dáme zdravotne do poriadku, zatial je možné adoptovať ju len virtuálne.