Základné informácie o psíkovi:

Meno: Leny
Pohlavie: pes
Vek: 10 rokov

10.07.2020 Leny našiel konečne svoj nový domov.
22.07.2019 Lenyho sme prevzali z michalovského útulku, psíka našli v osade v hroznom stave, nevládal ani stáť! Na malom telíčku množstvo veľkých zapálených rán, niekoľko dní bojoval na veterine o život… Prišiel o všetky zuby, v tele mu našli 3 broky, ale tento 10 ročný psík je bojovník a postupne sa jeho stav lepší. Veľká vďaka patrí dievčatám z Michaloviec, ktoré ho zachránili a tiež Monike, ktorá mu poskytla dočasku, kde sa Leny zotavuje, ostať v nej však môže len !do 20.8.! veľmi by sme mu priali, aby dovtedy našiel trvalý domov.
Lenynu sa rany sa pekne hoja, dostal hypoalergénne krmivo /keďže sa u neho potvrdila alergia/, lieky proti svrbeniu a špeciálny šampón. Papať mu chutí, aj keď mu už nezostali zúbky. V byte je úplne bezproblémový, hygienu má od prvého dňa, väčšinu dňa prespinká v peliešku. S fenkami je kamarát, psíkov však nemusí. Rád sa mojká, aj keď zo začiatku sa stiahne, akoby čakal úder. Hľadáme rodinu, ktorá by mu vynahradila roky strádania v osade, Leny je tiež vhodným adeptom na virtuálnu adopciu www.majmesrdce.sk/virtualna-adopcia

15.07.2019 SÚRNE HĽADÁME DOČASKU Leny je starší psík malého vzrastu (8,5kg), s ktorým sa osud nemaznal, svoj život prežil v neslávne známej osade Angy Mlyn. Chýba mu veľa zúbkov, nevieme, či je to následkom veku, alebo o ne prišiel pri úderoch. Sánka je trochu zdeformovaná. V prednej labke a v hrudi ma broky, takže bol pre niekoho živým terčom, rany má rozškriabané, nésledkom parazitov, alebo nejakej alergie, čaká sa na výsledky vyšetrení. Leny aj slabšie vidí. Momentálne je hospitalizovaný v stredu 17.7. docestuje do BA, kde preňho máme dočasku len do 25.7.2019, potom ho nemáme kam dať. Ak viete pomôcť, napíšte nám, prosím, je to naliehavé. Jeho zúbožené telíčko potrebuje oddychovať. Zažil si toho zlého už viac ako dosť. Je to mierny, pokojný psík, ktorý si zaslúži druhú šancu. Náklady na veterinu hradí naše OZ.