Základné informácie o psíkovi:

Meno: Lili, Balu, Špunt
Vek: 7 týždňov


10.12.2017 Špunt našiel nový domov.
07.11.2017 Čaute, pozdravujem z dočasky, volajú ma Špunt, som 3 mesačné živé šidlo a touto cestou si hľadám novú rodinu, lebo v tej dočaskovej ma síce lúbia, ale majú už svojich 3 psíkov. Hovoria o mne, že som hyperaktívny, asi áno, ale poslúchať už viem na výbornú, maminka ma stále chváli. Prídem na povel „ku mne“ už tak na 90%, aj keď sa hrám s inými psikmi. Viem si sadnúť, dať labku, poprosiť a ostať na povel stáť alebo sedieť. Učím sa aj ľahnúť a hanbiť sa 🙂
rastiem ako z vody, mám už 8,5 kilá. Minuly týždeň som už bol na očkovanie proti besnote aby som mohol chodit na cvičák s inými psikmi. Aj keď neviem či to potrebujem, ale aby som mohol chodit na nejaké špeciálne kurzy to mať musím. Agility má síce bavia stále, ale ďaleko viac má momentálne zaujíma loviť vtáčiky. Už som zahrdusil holuba a maminka potom skoro zahrdusila mňa …
Špunt je jedno zo 14 šteniatok zachránených v rámci kastračnej akcie v osade, hľadá aktívnych majiteľov, ktorý naplno využijú jeho potenciál, prípadne je tiež ideálny ako parťák k rovnako aktívnemu psíkov. V dospelosti predpokladáme strendý vzrast (okolo 18kg), hľadáme mu domov len s celoročným prístupom do vnútra.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

29.09.2017 Špunt je jedným zo 14 šteniatok zachránených z osady v rámci kastračnej akcie, na svoj vek je až neuveriteľne šikovný a hyperaktívny.  Má 2,5 mesiaca, 5kg a neodolateľný kukuč 🙂 Ak ste aktívny športovec, prípadne hľadáte psíka na psie športy – Špunt je tá správna voľba – ani príliš malý, ani príliš veľký, taký akurát neúnavný parťák, ktorý už teraz pozná niekoľko povelov, má zvládnutú hygienu v byte a na cvičisku už dáva niektoré prekážky ako profík.
V dospelosti predpokladáme, že bude stredného vzrastu (15-18kg), preto mu hľadáme domov len s celoročným prístupom do vnútra, nie je vhodný ako búdový psík. Je veterinárne ošetrený, čipovaný, na svoju rodinu čaká v domácom depozite v Dúbravke.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

23.09.2017 Lili našla nový domov.
05.09.2017 Balu našiel nový domov.

14.08.2017BALU – Ahoj tatušky, posielam pozdrav z dočasky. Volajú má tu Balú, som taký medvedík o dosť väčší od súrodencov. Zo začiatku mi moc nešlo papať z misky ale už som sa všetko pekne naučil aj sa sám napiť vodičky. Do granuliek sa mi moc nechce radšej mám sunar ale cez deň zabojujem aj s nimi. Som taký zvedavý šinter, rád sa naháňam za kamošom Jimmom. Strašne sa mi páči na dvore, vnútri už to poznám. Tam najradšej behám za robotickým vysávačom alebo sa hrám so sestričkou. Narozdiel od súrodencov ale kľudne zvládam byť chvíľu sám keď sa oni naháňajú v kuchyni. Som ale tvrdohlavý a vôbec sa mi nechce chodit na plienku. Niekedy už sú zo mna hotový. Zajtra idem k doktorovi na odčervenie. Tak má už môžte dať na internet kde sa možno niekomu zapáčim a pôjdem do nového domova kde budem tešiť dalších ľudí.
Majte sa krásne aj vy 🙂

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

14.08.2017LILI – Tak sa k Baluovi prípajam aj ja, Lili.
Som teda riadne číslo, všetci stále lamentujú že take živé šteňa ešte nevideli. Dokonca už začínam reagovať na meno keďže ho počuť fakt každú chvíľu. Ako prvá som preskúmala cely dvor aj byt. Som ale veľmi učenlivá, cikám už krásne na plienku. Veľmi sa mi páči v vo vode, viem aj plávať. Oproti kamošom z dočasky som asi o chvíľu staršia, lebo od začiatku pekne papám aj pijem úplne sama. Že som sama baba mi nevadí, dám do laty všetky zvieratká naokolo. Aby som zaspala musím byť naozaj veľmi veľmi veľmi unavená. Ale keď zaspim ma nič nezobudí. Zaspavam najradšej pri bráchovi alebo pri človeku. A veľmi rada spím vonku na hojdačke. Kamoš Paťo všetkých presviedča aby si má nechali. Tak uvidíme či ich ukecá. Keďže som stále v pohybe je problém má odfotiť.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

14.08.2017ŠPUNT – Mňa volajú Špunt. Som jasne najmenší, najslabší, najviac naviazaný na človeka. Pekne papám pijem, ale nie som taký zvedavý ako kamoši dočaskári. Som skôr utiahnutý, plachý, nenáročný, ale strhávam a pocikávam sa pri každom neznámom zvuku, aj keď sa to už asi trochu zlepšuje. Stačí mi kútik kde mám kľud a som spokojný. Ale pozor, nesmiem ostať sám. V izbe musia byť brachovci lebo inak strašne plačem keď ich nevidím. Rad sa schovávam, už za mnou aj plakali keď ma nemohli nájsť, lebo som zaspal v cestovnom kufri, ktorý dali do skrine. Ďalšie obľúbené miesto je pod vešiakom na oblečenie kam sa za mnou nedostanú súrodenci a môžem tam kľudne spať. To robím väčšinu dňa. Pekne papám, na plienku už sa celkom učím. Niekedy sa mi ešte stáva že sa o kúsok netrafim, ale snahu mám. A ešte niečo. Neznášam kúpanie. To je teda cirkus riadny, keď má umývajú.

 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos