Základné informácie o psíkovi:

Meno: Penny
Pohlavie: sučka
Narodená: 04/2014
Váha: 5 kg

30.03.2023 Penny našla nový domov.

08.11.2022 Penny, malá kríženka maltezáka, má okolo 7-8 rokov a za ten čas čo je u nás už spravila veľký pokrok. Z vystrašeného zadredovaného čuda je táto rozkošňá fenočka, ktorá sa po pól roku u nás dokonca začala hrať s hračkami ❤️
V byte je úplne bezproblémová, má 100% hygienické návyky a bez problému vydrží aj sama doma, kým je dočaskárka v práci. Aktuálne býva s ďalšími psíkmi, ale bola by radšej ako jedináčik, keďže občas sa prejaví ako žiarlivec. Skúsený psíčkar by ju ale pokojne zvládol začleniť do svorky 🐶
Vonku už zvláda aj chôdzu navoľno a za mlsku sa určite naučí čo budete chcieť. Voči cudzím je stále nedôverčivá, ale pokiaľ nehľadáte psíka, ktorý bude nadšene skákať na cudzích ľudí a dožadovať sa pohladkania, Penny je tá správna voľba. Treba však počítať s tým, že bude potrebovať pár týždňov, než začne dôverovať. Penny si toho stihla prežiť viac než dosť, keďže zo začiatku bola veľmi bojazlivá a pri manipulácii sa bránila. Vďaka trpezlivému prístupu zistila, že sa už nemusí báť, aj keď občas sa jej ešte dačo nezdá, najmä pokiaľ ide o JEJ misku 😄 Nie je preto vhodná do domácnosti s malými deťmi.
Je kompletne veterinárne ošetrená a kastrovaná, kvôli prekonanej pankreatitíde potrenuje diétne krmivo. Na svoju novú rodinu čaká v dočaske v BA IV.

29.09.2022 Dnes nad ránom nás riadne vystrašila malá Penny, začala vracať, k tomu sa ráno pridali svalové kŕče, cestou na veterinu z nej už išla krv 😔 Našťastie sa naše podozrenie na otravu nepotvrdilo a ide „len“ o pankreatitídu. Penny však zostáva na 24 až 48 hodín hospitalizovaná a potom musí mať diétne krmivo.

22.06.2022 Penny za ten čas čo je u nás už spravila veľký pokrok. Z vystrašeného zadredovaného čuda je táto rozkošňá maznoška.
V byte je úplne bezproblémová, má 100% hygienické návyky a bez problému vydrží aj sama doma, kým je dočaskárka v práci. Aktuálne býva s ďalšími psíkmi, ale bola by radšej ako jedináčik, keďže občas sa prejaví ako žiarlivec. Skúsený psíčkar by ju ale pokojne zvládol začleniť do svorky 🐶
Vonku už zvláda aj chôdzu navoľno a za mlsku sa určite naučí čo budete chcieť, vie už napríklad poprosiť 🙏 Dokonca ju môžete vziať aj do nákupného centra a nespraví vám hanbu. Voči cudzím je stále nedôverčivá, ale pokiaľ nehľadáte psíka, ktorý bude nadšene skákať na cudzích ľudí a dožadovať sa pohladkania, Penny je tá správna voľba ❤️
Penny si toho stihla prežiť viac než dosť, keďže zo začiatku bola veľmi bojazlivá a pri manipulácii sa bránila. Vďaka trpezlivému prístupu zistila, že sa už nemusí báť, aj keď občas sa jej ešte dačo nezdá, najmä pokiaľ ide o misku 😄 Je kompletne veterinárne ošetrená a kastrovaná. Na svoju novú rodinu čaká v dočaske v BA IV.

22.04.2022 Penny dnes absolvovala čistenie zubov, keďže mala veľa zubného kameňa, jeden zub musel von a zároveň kastráciu. V dočaske si už sama príde pre pohladkanie, ale obojok si doteraz nedala zapnúť. Počas narkózy teda dostala obojok aj postroj a dnes sa už pekne venčila vonku.

16.04.2022 Dnes sme vďaka našej neúnavnej Majke prijali ku nám ďalšiu zlomenú dušičku 💔 Penny má okolo 8 rokov a prišla k nám z Dogazylu, kde pobyt v koterci zle znášala. Je ešte vystrašená a pri manipulácii sa zo strachu bráni, ale veríme, že o pár dní zistí, že jej u nás nič nehrozí a budeme sa môcť začať obzerať po novom domove. Na adopciu bude uvoľnená až po kastrácii.