Základné informácie o psíkovi:

Meno: Rina
Pohlavie: sučka
Vek: 9 mesiacov
Hmotnosť: 11 kg

30.01.2020 Rinka našla nový domov.
08.01.2020 Napriek všetkým útrapám, ktoré si táto mladučká fenka musela prežiť, je to veselé, tešivé psíča – Rinka má 9 mesiacov, 11kg a už takmer neporastie. Je priateľská ku všetkým psíkom, nekonfliktná a submisívna, s každým sa chce hrať, každého chce oňuchať a obliznúť. Rinka sa našla začiatkom októbra v osade na východe Slovenska, krívajala na zadnú packu. Pravdepodobne ju niekto riadne kopol do boku a spôsobil jej tým zlomeninu krčka ľavej hlavice stehennej kosti, kvôli čomu musela byť operovaná a táto časť kosti bola amputovaná. Nožičku už znova používa, behá ako drak, má ju však o kúsok kratšiu, aktuálne ešte do konca januára chodí na rehabilitácie.
Rinka je zvyknutá v byte, hygienu má už 100%, vydrží celú pracovnú dobu, doma sa prehrá s druhým psíkom, hračkami alebo kostičkou, no veci, ktoré by ju mohli lákať treba radšej odložiť, predsalen je to ešte len odrastené šteniatko.
Prišla ku nám ako psík nepoznačený výchovou, dnes už je super socializovaná, naučila sa povely sadni a lahni a za mlsku sa rada naučí aj ďalšie. Pri neznámom zvuku sa ešte niekedy zlakne a rozšteká, ale je to už o 80% lepšie, než keď prišla. Hľadáme jej preto trpezlivých majiteľov, ktorí jej dajú vela lásky a budú pokračovať v začatej výchove. Druhý psí parťák na spoločné hry je vítaný. Páčilo by sa jej aj v dome, ale len dnu s prístupom do postele 🙂
Rinka je čipovaná, kastrovaná, po preliečení parazitov bude očkovaná, na svoju novú rodinu čaká v dočaske v BA III.
28.11.2019 Dnes sme do opatery prebrali ďalšie 2 fenočky z útulku v Michalovciach, kde dobrovoľníci denne bojujú za týrané zvieratá z osád. Rina sa našla v osade so svrabom a krívajúc, pravdepodobne ju niekto kopol do boku a spôsobil jej tým zlomeninu krčka ľavej hlavice stehennej kosti, kvôli čomu musela byť operovaná a táto časť kosti bola amputovaná. Svrab sa podarilo vyliečiť, má však jednu nožičku kratšiu, budeme ešte konzultovať jej stav s ortopédom. Aktuálne musíme preliečiť parazity, zatiaľ je možné adoptovať ju len virtuálne.