Základné informácie o psíkovi:

Meno: Ronny
Pohlavie: pes
Vek: 6 rokov

25.06.2019 Na Ronnyho sa usmialo šťastie a bude robiť spoločnosť ďalšiemu psíkovi adoptovanému tiež od nás.
19.05.2019 RONNY (6 rokov, 11 kg) – psíček s jedinečným osudom, výzorom aj povahou – Ronnko s výrazom drsňáka a nekompromisného rockera je ten najpoddajnejší, napriateľskejší a najznášanlivejší psík, akého si viete predstaviť, miluje každého bez rozdielu (mačky, deti, psy, starších ľudí, mladších ľudí…), veľmi rád je vonku, beh a naháňačky, čítanie psích novín (tzn. ňuchanie všetkích zanechaných stôp), to je jeho vášeň, doma však o ňom ani neviete, uloží sa do pelieška a čaká na ďalšiu vychádzku.
Ronny je skutočne výnimočne bystrý, ústretový a inteligentný havko, ktorého potenciál treba jednoznačne využiť na nejaké psie športy – za odmenu urobí čokoľvek a rád 🙂
Doma vie zostať bez problému sám, neničí, nie je hlučný, ale jasne oznámi, keď sa niekto motá okolo vchodových dverí. Ideálna rodina pre Ronnyho by mala byť aktívna, veselá, láskavá, prednostne s ďalším zvieratkom (psíkom či mačičkou) a s deťmi – tie ho veľmi zaujímajú a visí na nich. Pobyt vonku (na záhrade pri dome) Ronny nevie až tak oceniť, je zvyknutý byť pri svojej rodine, tzn. ako dvorový psík neprichádza do úvahy.
Ronnyho sme vystavili rozličným situáciám (pobyt v reštaurácii, kaviarni, cestovanie autom, autobusom, električkou, vychádzky v prírode, rôzne hospodárske zvieratá, v meste, cudzie miesta…), s ničím nemá problém a všetko zvláda s prehľadom. Psík je skutočne mimoriadne vnímavý, ústretový, učenlivý, ochotný.
Pre dávnejší úraz bude mať papuľku pre starú zlomeninu sánky vykrivenú už navždy, ale nebráni mu to v ničom vrátane kŕmenia a je navyše ľahko rozpoznateľný 🙂 dočasne býva v BA IV.
Ronny je kastrovaný, čipovaný, ošetrený proti parazitom, očkovaný.

05.04.2019 PSÍK, KTORÝ MESIACE ZAŽÍVAL PEKLO
V piatok 5.4.2019 sme poskytli pomocnú ruku tomu havkovi, u ktorého bola celé mesiace zanedbaná veterinárna starostlivosť – buď vplyvom zranení alebo pre pokazené zuby či nejaký zápal sa psík dostal do stavu, keď mu zhnilo množstvo zubov, pera, časť sánky ďasná… nikto z nás si nevie predstaviť tie silné bolesti, ktoré musel mesiace zažívať. Sčasti bol ošetrený a boli mu nasadené viaceré lieky na potlačenie zápalu a podporu liečenia zubov, v sobotu 13.4.2019 ho čaká ďalšie ošetrenie a neskôr plastika tváre. 
Do úplného vyliečenia nás čaká ešte dlhá cesta, ale to najhoršie má už za sebou, držte mu palce na ceste k životu bez bolesti.