Základné informácie o psíkovi:

Pohlavie: sučka
Vek: 4roky

13.04.2015 SANDY MÁ DOVOD NÁ ÚSMEV…
chcete mať lepší deň? Máme pre vás krásnu správu. Sučinka Sandy s veľmi smutným osudom ktorá k nám docestovala až z Ukrajinského útulku sa konečne dočkala nového domova. Cestovala až do ČR k veľmi milej pani, ktorá už z našej organizácie jedného psíčka adoptovala. Pomaly si na seba zvykajú, aj keď Čak, u nás Roko je naozaj živel a len tak si do domu niekoho nepustí. Sandy je ale veľmi milé a submisívne psíča, takže ho isto rýchlo zlomí 🙂 Prajeme tie najkrajšie chvíle a ďakujeme za adopciu.

04.03.2015 SANDY, FENKA S HENDIKEPOM ZACHRÁNENÁ Z UKRAJINY!!!
Sandy je cca 4 ročná fenulka stredného vzrastu /18kg/, ktorá po dlhej dobe spoznáva svet a užíva si chvíle mimo útulku. Čakala dlho, ale dočkala sa. Veľmi milá, tichá, skôr utiahnutá slečna, ktorá sa teší z každej maličkosti. Či už je to miska plná dobrôt alebo kúsok miesta, kde sa môže vybehať. Na svojho človeka sa rýchlo naviaže a bezhranične mu dôveruje. Má zvládnuté hygienické návyky, na pobyt vo vnútri si rýchlo zvykla.
Sandy mala zlomenú pravú zadnu labku a síce ju používa, je vidieť, že bola zlomená. Na jej kráse jej to však nijak neuberá.
Sandy teraz hľadá milujúcu rodinu, ktorá jej ukáže, čo je to užívať si život. Môze aj ako druhý psík, kľudne aj k mačíčkám, kvôli zraneniu len na pobyt do vnútra.
Ak máte kúsok miesta a veľké srdce pre tých, čo pomoc potrebujú, napíšte nám.
Sandy netrpezlivo čaká, po tých rokoch v útulku už nechce čakať dlho.

SANDY TÚŽI PO DOMOVE!!!
Moje meno je Sandy, pochádzam z Ukrajiny, kde som zažila ťažšie časy, ako si viete predstaviť. Chcem vám porozprávať môj príbeh. Bola som jednou z mnohých, ktorí sa ponevierali ulicami a bojovali o prežitie, aby sa nejakým spôsobom dostali k jedlu. Mojou oporou boli dvaja psí kamaráti, dodnes na nich spomínam. Jedného dňa, keď sme prechádzali ulicou a hľadali potravu, vyrútilo sa na nás auto. Pamätám si, ako sa naše telíčka rozleteli do strán frown emoticon Cítila som veľkú bolesť a videla, ako sa môj kamarát postavil a bežal preč. Ja a Marik sme ostali ležať a čakali na smrť, ktorá by nás zbavila tej strašnej bolesti. V tom sa ale zjavili naši záchrancovia a dostali sme sa na kliniku. Verila som, že všetko zase bude v poriadku a my budeme s Marikom zase behať ako za starých čias. Neskôr som sa dozvedela, že Marik na operačnom stole zomrel frown emoticon Bol to môj jediný priateľ a teraz som ostala úplne sama. Vyšetrenia ukázali, že moje zranenie je horšie, ako sa na prvý pohľad zdalo. Dni v bolestiach sa stali prirodzenou súčasťou môjho života, smútok za Marikom neutíchal. Nakoniec mi však moju polámanú nožičku pozliepali a ja som na nejaký čas išla bývať k milým ľuďom, kde som sa zotavovala. Pekne sa o mňa starali a ja som sa opäť začínala tešiť zo života. Potom však prišiel deň, kedy som musela odísť do útulku a uvoľniť tak miesto ďalšiemu psíkovi, ktorý to potreboval. Tam kam som sa dostala, bolo veľké množstvo psíkov, smutných a vystrašených ako ja. Dni ubiehali a ja som stále čakala, že si po mňa príde zase niekto milý, kto sa o mňa bude starať, ale nikto neprichádzal. Po roku som stratila nádej a prestala dúfať v moju záchranu. Útulok sa stal mojim novým domovom a ja som sa s tým musela zmieriť. Keď boli chladné noci, moje zranenie sa ozývalo, mala som silné bolesti, túžila som po teplom peliešku a milovanom človeku. Ubehol ďalší rok a ja som pomaly zabúdala, aké to je žiť v rodine a pohodlí. Pred pár dňami sa však všetko zmenilo a dostala som ďalšiu šancu. Moji záchrancovia ma previezli na Slovensko, kde sa ma ujala úžasná pani a poskytla mi dočasný domov v teple a pohodlí, ako som si vysnívala. Vravela, že u nej môžem ostať až kým sa pre mňa nenájde rodinka, ktorá mi dá trvalý domov a bude ma navždy milovať. Mám asi 4 roky a väčšinu života som strávila na ulici a v útulku, preto prosím o záchranu. Na Ukrajine som domov nenašla, verím, že ho nájdem tu.

01.03.2015 Dnes k nám po dlhej ceste konečne dorazila Sandy, fenulka z hendikepom z Ukrajinského útulku. Nesmierne sme sa na ňu všetci tešili. Keď prišla, prekvapila nás svojou milou, kontaktnou povahou smile emoticon Aj napriek dlhej ceste a stresu bola veselá a prítulná.
Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili na jej záchrane.
V prvom rade tým najúžasnejším ľuďom z Ukrajinského útulku www.dryg.org.ua ktorý denne zachraňujú ranené a zúbožené zvieratká aj napriek strašnej situácii, ktorá tam teraz je. Majú našu veľkú úctu a obdiv.
Ďalej veľká vďaka patrí pani Vendulke Novákovej, ktorá organizuje záchrany týchto psíkov, aj vďaka nej je dnes Sandy na Slovensku. Ďakujeme tiež pani Katke Horváthovej, ktorá neváhala a ihneď reagovala na našu výzvu, keď sme hľadali dočasku. Práve vďaka nej dnes Sandy bude spať v teplom peliešku. A v neposlednom rade obrovské ďakujem patrí Rite Tornyaiovej za jej pomoc pre naše OZ, či už to je finančná pomoc, pomoc s ťažkými prípadmi psíkov a tentokrát aj pomoc s prevozom Sandy z Brna do BA.
VŠETKÝM ZO SRDCA ĎAKUJEME 🙂
Sandy teraz čaká na svoj domov v domácom depozite kúsok od BA. V krátkej dobe prinesieme bližšie info o nej a jej osude.

Fotky

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/108818682678131875719/albumid/6121567304401122865?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

10426545_1546501358955259_7634947294888751712_n

10885130_1546501325621929_5340122315088620611_n

10923676_1546501322288596_7223584096066812334_n