Základné informácie o psíkovi:

Meno: Tomi
Pohlavie: pes
Narodený: 2012
Váha: 10 kg

28.04.2022 Ďakujeme útulku Senica za pomoc, Tomi na svoju rodinu čaká u nich.
27.06.2021 TOMI JE PRIPRAVENÝ BYŤ SUPER PARŤÁKOM PRE NOVÚ RODINKU ❤️
Pamätáte si na Tomiho? Psíka, ktorý celých 9 rokov slúžil ako živý zvonček na reťazi 💔Zachránili sme ho ešte v novembri, žiaľ predchádzajúci život ho poznačil psychicky a dlho sme sa snažili spraviť z neho bezproblémového psíka. A PODARILO SA! Vďaka profesionálnemu socializačnému pobytu na Záhorí u Mira je Tomi ako vymenený – on, čo sa trhal za každým psom, nedôveroval cudzím a nemal problém pokúsať sa teraz môže pohybovať pri iných psoch na VOĽNO! Samozrejme nová rodina musí postupovať podľa Mirových pokynov, presne vysvetlí, ako k nemu pristupovať, aby si zasa nazačal z majiteľov robiť dobrý deň 😀
Tomi je zvyknutý na život v byte, má 100% hygienické návyky, vie zostať doma sám bez toho, že by niečo zničil. No viac by sa mu páčilo na dome, kde by mal k dispozícii záhradku. Iných psov už vďaka zákazovému povelu akceptuje, no skôr ho odporúčame k fenke alebo ako jedniného psíka v priemerne aktívnej domácnosti. Tento 10 kilový fešák sa má rád prechádzky, zvláda aj prekážky na cvičisku a napriek veku sa hrá s hračkami ako puberťák 😍 Je kompletne veterinárne ošetrený, čipovaný a kastrovaný. Na svoj nový domov čaká kúsok od Malaciek.
06.05.2021 Tomi sa po pár dnoch oťukávania prejavil… No Miro má dosť skúseností a veríme, že dokáže aj z Tomina vykresať spôsobného psa.
Teraz ho čakajú 2-3 mesiace prevýchovného pobytu, ktorý bude stáť 800€
Pomôžte nám prosím, spraviť z Tomina normálneho psa a dať mu tým šancu nájsť vlastný domov www.majmesrdce.sk/cislo-uctu

01.05.2021 Tomina sme dnes odviezli na prevýchovu na Záhorie. Čaká ho 2-3 mesačný pobyt u Mira, ktorý sa venuje prevýchove problemových psíkov a už nám v minulosti s jedným psíkom, ktorý ku sebe nikoho nepustil, pomohol. A keďže sa mu teraz uvoľnilo miesto, dohodli sme sa, že s Tomina skúsi spraviť normálneho psa, ktorý síce nemusí byť kamoš s inými psami, no nebude ich chcieť všetkých pokúsať… Držte im obom palce.

10.12.2020 Tomi, 9 ročný psík, ktorý celý svoj život poznal len dvor, búdu a reťaz. Ľuďom absolútne neveril. Dal nám zabrať už pri preberaní do dočasky, kedy sa mu podarilo vyvliecť z obojku a prvú noc v Bratislave strávil na ulici. Po vyše 3 týždňoch si už zvykol na život v meste, nechá sa dočaskárke pohladkať po hlave, no na dotyky na inej časti tela je ešte vždy citlivý a reaguje vrčaním…. Ani si nechceme predstaviť, akého zaobchádzania sa mu predtým dostávalo 😔 Na cudzích ľudí aj psov vonku útočí, absolútne mu chýba socializácia…
Tomi dnes absolvoval kompletné predoperačné vyšetrenia, ktoré našťastie dopadli dobre a tak má za sebou aj kastráciu. Zatiaľ nie je pripravený na adopciu, musí sa zotaviť hlavne psychicky, no už teraz je možné adoptovať ho virtuálne

25.11.2020 MÁME HO! Tulák si pobehal po Dúbravke, vyjedol čo našiel a dnes sa ho vďaka všímavým a ochotným obyvateľom Bullovej 5 podarilo odchytiť Srdečne ĎAKUJEME aj všetkým, ktorí nám jeho pohyb hlásili.
Ďakujeme tiež kolegyni Majke, ktorá obehala celú Dúbravku a moc toho nenaspala, no dnes sa to podarilo. Tomyna čaká dlhá cesta, musí zistiť, že človek neznamená len nebezpečenstvo, že dotykov sa báť nemusí. Zatial je možné adoptovať ho len virtuálne.

24.11.2020 PRI PREVOZE DO DOCASKY SA TOMINOVI PODARILO VYVLIECT Z OBOJKU. JE PLACHÝ, ŽIL CELÝ ŽIVOT NA REŤAZI, AK HO UVIDÍTE, POKÚSTE SA HO NALÁKAŤ DO DVORA NA JEDLO A DAJTE NÁM VEDIEŤ, KDE SA POHYBUJE. UTEKAL KU SLOVNAFTKE SMEROM K POLICAJTOM, NENEPOKÚŠAJTE SA HO ODCHYTIŤ!