Základné informácie o psíkovi:

Meno: Cora
Pohlavie: sučka
Narodená: 2016
Váha: 18 kg

05.09.2022 CORA žila ako samorast podľa vlastných pravidiel, ale beztak je vnímavá a ústretová, potrebuje k sebe vytrvalého a dôsledného človeka, ktorý jej poskytne fyzické vyťaženie a mentálnu stimuláciu.
Cora nie je psík, ktorý sa cudzím ľuďom s nadšením vrhne do náručia, potrebuje čas na privyknutie a na nadobudnutie dôvery. Nepotrebuje ďalších ľudí okrem najbližšej rodiny, čiže ak nežijete čulým spoločenským životom, Cora je pre Vás tá pravá, ale pri správnom vedení sa vie správať aj vo väčšej skupine ľudí a psíkov.
Cora je vhodná ako psík jedináčik (nie k hydine a nie k mačičkám!) alebo ako kamarátka k vyrovnanému psíkovi a skúsenému majiteľovi, ktorý dokáže hafanom stanoviť hranice, poskytnúť pocit bezpečia a mať psíky pod kontrolou pri kŕmení, venčení aj hre. Cora nie je útočná, ale skúsenosti ju naučili brániť sa, keď to považuje za potrebné.
Cora je čipovaná, kastrovaná, ošetrená proti parazitom, očkovaná, dočasne býva v Bratislave, hygienické návyky zvládnuté, v byte nič neničí, vie sa slušne správať. Keď si na všetko zvykne a nový majiteľ si získa jej dôveru, budú nerozlučnou a neporaziteľnou dvojkou rovnako, ako teraz tvorí dokonalý tím so svojím dočaskárom.

13.10.2021 CORA perspektívna sučinka v najlepšom veku, už to nie je rozbláznená slečna, ale ani dôstojná dáma, ale presne niečo medzi. Veľkostne je tiež presne akurát, ani veľká, ani malá, všade sa zmestí, ale nie je drobná.
Corin doterajší život bol chudobný na podnety, preto sa ešte iba učí a všetko spoznáva, ale statočne sa vyrovnáva so všetkými novinkami, v čom jej odhodlane pomáhajú oddaní a trpezliví dočaskári.
Cora sa učí sledovať svojho človeka počas vychádzky, rada pribehne na privolanie, znáša sa s inými psíkmi aj sučkami, konflikty nevyvoláva, ale ani si nenechá skákať po hlave.
Chvíľku jej trvá, kým si privykne na nových ľudí, ale potom je oddaná a láskavá ako každý správny hafan. Cora je pripravená na adopciu do rodiny, ktorá s ňou bude ďalej pracovať a ukazovať jej všetko, čo ešte nespoznala. Mačičky a hydinu loví.
Corinka je čipovaná, kastrovaná, ošetrená proti parazitom, na nový domov čaká kúsok od BA.