Základné informácie o psíkovi:

Meno: Dumbo
Pohlavie: pes
Vek: 10 týždňov
Váha: 4,5 kg

10.12.2021 Dumbo našiel nový domov.
12.07.2021 Dumbík je mimoriadne vydarené fúzaté šteniatko. Vyberať len očami by však mohla byť veľká škoda pre Dumba aj novú rodinu! Vyzerá na mix jazvečíka, prípadne jagdteriéra, s niečím ušatejším a väčším. Má v sebe prirodzenú ostrosť charakteristickú pre tieto plemená. Potrebuje k sebe aktívneho človeka, ktorý má skúsenosti s výchovou podobnej povahy, alebo človeka, ktorý bude mať chuť, čas, prípadne finanacie na to, aby v prípade potreby s Dumbíkom pracoval pod odborným dohľadom. Je veľmi učenlivý a rýchlo chápe, každého člena domácnosti si dobre vyskúša a na základe toho sa k nemu správa. Svoje požiadavky a diskomfort by rád riešil štekaním, vrčaním a hryzením. V dočaske robí pokroky, v novom prostredí však rýchlo nastaví nové pravidlá. Dobre sa socializuje, v čom bude treba pokračovať. Veľmi ľúbi všetkých psíkov aj ľudí. Korytnačky, ježkovia a potkany sú tiež super, akurát sa nechcú hrať 🙂 Doma vie už počkať sám a zatiaľ nič neničí. Vie sa už pekne voziť v aute aj MHD. Problém nastane, ak nejde niečo podľa jeho predstáv – jeho človek sa mu nevenuje presne v tej chvíli, kedy on chce, nemá dovolené ísť tam, kam chce, musí chvíľku počkať, kým sa pôjde von, dostane jedlo, príde výťah… Momentálne býva v byte ale najštastnejší by bol na dome s nutnosťou každodenných vychádzok – má veľa energie a ten temperament treba poriadne vyvetrať, inak je zle nedobre každému v domácnosti 😀 Počas dňa sa rád povyvaľuje na trávičke a potom zase na gauči. Ak nebude mať dostatok pohybu, nájde si zábavky aj sám – kde, čo treba presadiť, vytrhať, odstrániť… Hygienické navyky má 100% (samozrejme v rámci fyziologických možností šteniatka). Má asi 4 mesiace a 10kg, v dospelosti predpokladáme stredný vzrast, okolo 16kg. Pozná povely sadni, ľahni, ku mne, k nohe, čakaj, nesmieš. Momentálne papá mierne upravený barf, kvôli tomu, že sa nevedel zbaviť dlho giardií. Tento prístup k liečbe u neho veľmi dobre funguje a je možné, že v čase adopcie už bude kompletne fit. Veľmi by mu ale prospelo, ak by v takomto stravovaní pokračoval aj v novom domove, aby sa mu čo najviac a najrýchlejšie črievko zregenerovalo (po dlhom užívaní antibiotík) a posilnilo, aby sa zabránilo návratu giardií, čo sa často stáva. Dumbík bude pod správnym vedením ideálny, charizmatický psík a takého fešáka neuvidíte len tak na každom rohu!
10.05.2021 Dumba trápia tráviace problémy, dali sme mu preto spraviť koprologické vyšetrenie a žiaľ sa potvrdili naše obavy. Dumbo má giardie, ktoré sú u psíkov z osád časté, no klasické odčervenie na ne nezaberá. Dnes mu bola nasadená 10 dňová liečba, dúfame, že sa nám ich podarí zbaviť na 1. krát, aby sme mu mohli začať hľadať nový domov.
25.04.2021 Dnes večer k nám pricestovali z Michaloviec malý Dumbo a ušaňa Betinka. Oboch drobcov čaká najskôr veterinárne ošetrenie, než ich budeme môcť uvoľniť k adopcii. Keď budú pripravení robiť radosť a nezbedu vo vlastných rodinách, budeme informovať.